Benim Hikayem 1. Bölüm / Yaşanmış Gerçek Hikaye


 Tür    : Hikaye 
 Konu : Aşk-Dram
 Yazan: İlknur G. (Hikaye Kalpli Kadın)
 Not   :Bana ulaşan bir takipçim, kızı ile verdiği hayat mücadelesini hikayeleştirerek yazmamı istediği için paylaşıyorum. Gerçek hayattan alıntıdır. 


  "Her şey ne kadar da güzeldi oysa.  Bir yıl süren beraberliğimizi evlilikle taçlandırdık. Bana yaptığı evlilik teklifini hatırlıyorumda, mutluluktan oracıkta
kalbim duracak sanmıştım. Meğer ne boşmuş her şey. Şimdi tek gerçeğim ve beni hayata bağlayan, kızım için yaşıyorum."

  Henüz on yedi yaşında, en deli çağlarındaydı Ebru. Lise son sınıf öğrencisiydi ve üniversite sınavına hazırlanıyordu. Bir hayali vardı, öğretmen olmak. Bu mesleği istemesinde en büyük rolü annesi kadar sevdiği ilkokul öğretmeni, Neriman Hanım'dı. Her çocuğun bir rol modeli vardır. Ebru'nunki de Neriman Hanım'dı işte. Öğretmen "büyüyünce ne olacaksın" diye tüm sınıfa sorardı sık sık. Her seferinde farklı cevaplar verenler de çıkardı tabi. Ama Ebru, her seferinde "öğretmen olacağım" derdi. Neriman Hanım da bir gün, "söz mü?" diye sordu Ebru'ya. Hiç tereddüt etmeden "söz" deyiverdi. Öğretmenine verdiği sözü hiç unutmadı ve hep çok çalıştı. Akranları gezip tozarken, O sadece çalışıyor, kimseciklere uymuyordu. Nerden bilebilirdi ki, birinin gelip hayatını alt üst edeceğini. 

 O gün yine okul çıkışı arkadaşları, sinemaya gideceklerdi ve Ebru'yu da götürmek için ısrar ettiler. Hatta "inek misin kızım? Bak burada bir dünya dönüyor, bu yaşlarımız bir daha gelmeyecek" diye de dalga geçtiler. Bunca ısrara dayanamadı ve bir kereye mahsus olmak şartıyla kabul etti. Bu hayatının hatası olacaktı. 

  Sinemanın önüne geldiklerinde, üç delikanlının kendilerini beklediklerini gördü. Delikanlılardan biri, biraz önce kendisiyle dalga geçen Serap'ın sevgilisi, diğeri ise Tuğba'nın sevgilisiydi. Ancak üçüncü delikanlıyı daha önce hiç görmemişti. Sonradan öğrendi ki, bu kadar ısrarın sebebi üçüncü delikanlıydı. Ebru'yu görmüş, beğenmiş ve tanışmak istediği için bu organizasyonu düzenlemişti. Bu organizasyonda Onur'la iş birliği içinde olan Serap,
- Bak Ebru, bu da Onur, diyerek bir hamle yapıp onları tanıştırdı. 
- Memnun oldum, dedi Ebru isteksizce. Çünkü Onur'dan hiç hoşlanmamıştı. Serseri ve ukala tavırları rahatsız etmişti Ebru'yu.
  Sinemadan çıktıktan sonra Ebru,
- Eve gitmem gerek, annem merak eder, dedi. Ancak Onur ile Serap aralarında kaş göz işaretiyle anlaştılar,
- Ama buradan kafeye gideceğiz. Kırk yılda bir çıktın kırma beni, diye ısrar etti Serap. Ebru, Serap'ın davranışlarını yanlış bulsa da, en yakın arkadaşıydı. Öylesine tatlı dilliydi ki, Ebru'yu nasıl ikna edeceğini çok iyi biliyordu. 
 - Peki ama yarım saat sadece, sonra giderim. Küsmek yok, diye söz istedi. 
- Tamam tamam söz, deyip sarıldı Ebru'ya. 

  Nereden bilebilirdi ki "hayır" deyişinin, o an kaderine yön verdiğini. 

(Her Hakkı Saklıdır. "Fikrimi çalma, kendi fikrini yarat" İlknur Güllü)


-DİĞER BÖLÜMLER-
Share on Google Plus

About Hikaye Kalpli Kadın

This is a short description in the author block about the author. You edit it by entering text in the "Biographical Info" field in the user admin panel.
  Blogger Comment
  Facebook Comment

13 Yorum Ekle:

 1. Yorumumu dikkate alıp link paylaştığın için teşekkür ederim. Hikayenin başını okumam çok iyi oldu ve çok hoşuma gitti. Uzunlukları güzel ayarlamışsın bence, hem kolay okunuyor hemde bir sonraki bölümü okuduğunda akılda kalacağı için daha kolay devam ediliyor. Elbet benimle farklı düşüncede olanlarda olacaktır ama ben kalıcı olması açısından blog hikayelerinin çok uzun tutulmaması gerektiğini düşünüyorum. 3. bölümü merakla bekliyorum. Sevgiler,

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Asıl ben çok teşekkür ederim önerin için. Her öneri bir destek ve her destekte çok kıymetli benim için :) Sevgiler

   Sil
 2. Hikayeleriniz ilgimi çekti. Blogu takibe alıyorum. Diğer hikayelerinize de okumak isterim. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim zaman ayırıp desteğinizi esirgemediğiniz için :)

   Sil
 3. Yine döktürmüşün uzun zaman oldu gelmeyeli :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Öyleyse hoş geldin :) Beğenmene çok sevindim. Teşekkür ederim.

   Sil
 4. Güzel görünüyor ellerine sağlık. Gerçek hayattan alıntı olması daha da ilgimi çekti. Gerçek hikayelere çok değer veririm. Sevgiler.. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Samimi yorumunuz için çok teşekkür ederim. Beğenmenize sevindim :) Sevgiler,

   Sil
 5. Sevdim kalemini keyifle okudum, uğradıkça devam edeceğim bölümlere.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hoş geldiniz :) Güzel yorumunuz için çok teşekkür ederim :)

   Sil
 6. Ben bunu okuyana kadar hikaye bitmis 😊

  YanıtlaSil
 7. KÜÇÜCÜK KALPTE NE KADAR BÜYÜK HİKAYELER SIĞDIRILMIŞ HER HAYAT BİR HİKAYE DEĞİL Mİ ÖNEMLİ OLAN AYAK DA DİK DURABİLMEK CANDAN KUTLARIM GÜZEL KALP Lİ YAZAR.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kesinlikle öyle. Hepimizin hayatı ayrı ayrı hikaye :) Bu güzel ve candan yorum için çok teşekkür ederim ❤️

   Sil

Misafirlerim Arasında Yerinizi Alın